Google Pixel 2

Google Pixel 2 – Pierwsze wrażenia. Opinia

Modele z serii Nexus

W mojej opinii zawsze posiadały prócz świetnych parametrów i doskonały wygląd. Najbardziej ładnym był model 6P w kolorze czarnym. Może nie był to najbardziej oryginalny smartphone i przypominał nieco te produkowane przez Huawei niemniej jednak miał – w mojej opinii swój charakter.

Pierwszy Pixel

Pierwszy model serii Pixel zapoczątkował w Google nową stylistykę. Osobiście nie byłem ani za, ani przeciw temu wyglądowi. Parametry flagowca były dobre a do samego wyglądu urządzenia podchodziłem neutralnie, podobała mi się nawet czarna wersja kolorystyczna.

Z Pixel 2 jest zupełnie inaczej

Parametry urządzenia stoją oczywiście na wysokim poziomie. Tzn. w obu przypadkach dostajemy Snapdragona 835 oczywiście z funkcją szybkiego ładowania, ekrany OLED, aparat 12,2MP tył i 8MP przód oraz wbudowaną pamięć do wyboru 64/128 GB. Wersja mniejsza (5 cali) posiada rozdzielczość 1080p a wersja XL (6 cali) 1440p. W mojej opinii parametry w obu przypadkach są dobre. Zauważyłem że sporo ludzi zwraca uwagę na brak podwójnego aparatu w wesji XL i bezprzewodowego ładowania.

Stylistyka

Tył zarówno wersji XL jak i zwykłej jest kwestią dyskusyjną. Pewnie znajdzie się nie mała grupa osób którym ta stylistyka się spodoba. Osobiście jedyną wersją która w mojej opinii wygląda dobrze to „Just Black”.

Pixel2XLBlack

Pixel2XLWhite

Pixel 2

Przód urządzenia wersji zwykłej od razu mówi że coś tu chyba poszło nie tak. Wygląda po prostu słabo. Zwłaszcza porównując go do pierwszego Pixela który być może i frontem urządzenia przypominał nieco produkt Apple nie mniej jednak wyglądał dobrze. W przypadku wersji drugiej wygląda to po prosu źle. Jak powiedział mój przyjaciel „z przodu wygląda jak słaba kopia Xperii XA” i coś w tym chyba jest.

Pixel 2 XL

Tutaj front urządzenia wygląda nieco lepiej niemniej jednak w mojej opinii ten smartphone nie jest bez ramkowy. Zwężone ramki w górnej części ekranu i grube ramki po bokach. Coś tu chyba znowu poszło nie tak Google. Przypomina mi nieco LG G6 i Samsunga S8 którym ktoś pogrubił boczne ramki dokładając grube etui. Sądzę że w etui może dopiero ten telefon wyglądać nie najciekawiej.

GooglePixel2Front

Google, serio?

Podsumowując dostajemy urządzenie które posiada z pewnością świetną specyfikacje lecz w kwestii stylistycznej coś poszło nie tak. Mnie nie przekonuje do siebie a liczyłem że w tej kwestii Google zaskoczy. Zobaczymy co pokażą testy, mimo tego nie najciekawszego frontu chętnie przetestowałbym dowolną wersje. Poniżej link do filmu MKBHD w którym możecie bliżej poprzyglądać się Pixelowi.

O autorze

Sebastian

Frontendowiec, informatyk zainteresowany wszystkim, co z technologią związane. Miłośnik kotów i fan motoryzacji. W wolnych chwilach czyta książki i podróżuje.

Zobacz wszystkie posty