Apple iPhone iPad

Rozterki Geeka. Sprzedać nerkę czy nie?

Od dłuższego czasu nurtuje mnie pytanie co do wyboru nowego smartphon’a. Zdecydowałem się już na produkt marki Apple lecz tu zaczynają się schody. W zeszłym tygodniu firma z Cupertino zaprezentowała nam dwa nowe telefony, mianowicie iPhone 8/8 Plus oraz iPhone X (znany również jako iPhone 10), ale dziś zajmiemy się tym pierwszym.

iphone 7 vs iphone 8

Na wielu stronach możemy znaleźć informacje na temat specyfikacji obu smatrfonów. Model sygnowany numerem 8 jest ewolucją „siódemki”. Dodano do niego możliwość ładowania indukcyjnego dzięki zastosowaniu szkła w tylnej części obudowy, czujnik True Tone. Dzięki któremu ekran będzie dopasowywać barwy wyświetlanego obrazu do natężenia światła w otoczeniu. Nowy mocniejszy procesor A11 Bionic dzięki któremu dostaniemy lepszą energooszczędność baterii. Większą pojemność pamięci wewnętrznej czyli 64GB, a nie 32GB jak w poprzedniku oraz oczywiście udoskonalony aparat, który umożliwi nam nagrywanie filmów 4K w 60kl/s i slow-mo 1080p w 240kl/s. Reszta jest bardzo zbliżona jak nie taka sama jak w przypadku iPhona 7 (np. 2GB RAM w zwykłej wersji oraz 3GB w wersji PLUS).

Cenowo wychodzi podobnie jak w przypadku starszego brata. Za wersję 4,7′ przyjdzie nam zapłacić od ok. 3479zł, a za wersję 5,5′ (PLUS) od ok. 3979zł.

podsumowanie

Jak sami widzicie, różnic za dużych nie ma pomiędzy omawianymi smatphonami z nadgryzionym jabłkiem. To który z nich będziecie chcieli wybrać jest tylko i wyłącznie waszą decyzją. Jeżeli nie chcecie przepłacać za nowszy model lub nowsza specyfikacja nie robi na was wrażenia to idealnym wyborem będzie iPhone 7, a jeżeli spodobało wam się nowe dzieło Apple to z kupna „ósemki” będziecie jak najbardziej zadowoleni. Sam jeszcze nie zdecydowałem który produkt wybiorę, ale myślę, że to tylko kwestia czasu.

O autorze

Kamil

Informatyk, geek któremu obsługa programów graficznych i TWRP Recovery nie jest obca. W wolnych chwilach gra na PS4 i wizualizuje swoje pomysły.

Zobacz wszystkie posty